Пересмотр

Лифты в вашей здании завершают свою экономическую и техническую жизнь в течением времени, как и другие машины. Изношенные и опасные лифты со временем могут быть как визуально тревожными, так и опасны для безопасности.

По этой причине необходимо обновить установку, чтобы защитить качество всего оборудования, используемого в лифте, и предотвратить потерю зданий.

Преимущества лифтовой ревизии можно перечислить следующим образом;

  • Улучшенные стандарты безопасности обеспечивают более безопасную работу.

  • Можно создать более эстетичный вид, выводя новые продукты на рынок.

  • С лифт будет удобнее работать

  • ​Достигло высокому энергосбережению

BETA ASANSOR © 2017

 Asansör Revizyon Çalışmasının Önemi

Asansörler bugünkü üstün teknolojili haline gelinceye kadar, birçok aşamadan geçmiştir. İlk üretilen asansörler basit bir mekanizmadan ibaretken, günümüzdeki asansörler özellikle güvenlik açısından çok daha geniş kapsamlı bir çalışmanın eserdir. Binalarda asansör kurulumu ve kullanımı sırasında yapılan asansör revizyon işlemi ile binalar için en uygun ve güvenli asansörler yapılabilmektedir.

Asansör Revizyon Çalışması Nedir?
 
     Asansör revizyon çalışması, binalarda bulunan asansörlerin zaman içerisindeki kullanımına bağlı olarak gerçekleşen yıpranmanın kontrol edilmesi ve aksaklıkların giderilmesi anlamına gelmektedir. Zaman zaman bu çalışmanın yapılması, binalardaki asansörleri çok daha güvenli kılmaktadır. Çünkü asansör sisteminde oluşabilecek en ufak bir arıza, bunu kullanan kişilerin can güvenliğini tehlikeye atar. Bu sebeple belli aralıklarla asansörlerin kontrol edilmesinde yarar vardır.

  Asansör Revizyon Çalışmasında Neler Yapılır?
 
Asansör revizyon çalışmasında, uzun süredir kullanımda olan asansörün, bütün sistemi gözden geçirilir. Buna göre yıpranan ve tehlike oluşturan kısımlar için iyileştirme uygulanır. Özellikle asansörlerin güvenli biçimde hareket etmesini sağlayan makaralar, çelik halatlar ve pranga adı verilen sistemlerin kontrolü çok önemlidir. Bu sistemlerin gerektiği gibi çalışması asansörü güvende tutar.
 
Bazı asansörler, hidrolik olarak çalışmaktadır. Buna göre asansörün hareketini sağlayan sıvının basıncı, hayati önem taşımaktadır. Revizyon kontrolünde yapılan başka bir çalışma da hidrolik asansörlerin suyunun değiştirilmesi sağlamaktır. Yapılan asansör revizyon incelemesi ile asansörlerin ömrünü uzatmak hedeflenir. Bu çalışma sayesinde asansörler, uzun yıllar boyunca güvenle kullanılacaktır.