Şerifali mah. Bayraktar Bulvarı Garip sok. No:41 Ümraniye / İstanbul
P.Tesi - Cuma : 08:30 - 18:00
C.Tesi              : 08:30 - 18:00
ASANSÖR TEKLİFİ AL
Asansör Tamir Bakım
20 Temmuz 2018
Asansör Tamir Bakım
OKUNMA : 266

Asansor Tamir Bakımı


Asansör, yüksek apartmanların yapılması ile ortaya çıkan bir ihtiyaç olarak icat edilmiş ve insanların kullanımına sunulmuştur. İnsan hayatını kolaylaştıran pek çok buluş gibi asansör de doğru kullanıldığında insana birçok fayda sağlar. Asansörün yetkili bir firma tarafından en güvenilir şekilde yerleştirilmesi önemlidir. Zira yapılan en küçük bir hata insan hayatını tehlikeye atabilir. Asansör kazaları yaşanmaması için asansörün doğru montajı kadar bakım ve onarımı da çok mühimdir. Asansör düzenli bakım yapılması gereken bir makinedir. Asansör yönetmeliğinin de belirttiği şekilde asansör bakımının her ay düzenli olarak yapılması gerekir. Kanuni olarak da zorunlu olan aylık bakımların yetkili asansör firmaları tarafından yapılması şarttır.

Asansör Montajında Dikkat Edilecek Hususlar

Öncelikle asansör montajı yetkili bir firma tarafından yapılması gerekir. İşinde uzman mühendisler ve teknik elemanlar tarafından yapılacak asansör montajı kullanacak insanlar için hayati öneme sahiptir. Asansör kurulumunda takip edilecek aşamalar şunlardır:
Asansörün kurulacağı binaya ve kişilerin isteğine uygun bir proje hazırlanır. Uzman mühendisler tarafından hazırlanan projeye uygun hazırlıklar yapılır.
Seçilen asansör projeye uygun olarak uzman teknik elemanlar tarafından binaya yerleştirilir.
Asansörün tüm ekipmanlarının düzgün şekilde çalışıp çalışmadığı kontrol edilir. Defalarca denenerek düzgün çalışması sağlanır.
Kontrol ekibi tarafından son kontrolleri yapılıp teslim edilir.
Asansörün kurulumu bittikten sonra firma asansörün tüm arıza, bakım ve onarım işlerinden sorumludur. Asansörün montajı kadar bakımı da çok önemlidir. Aylık bakımı düzenli yapılan asansörün kullanım ömrü uzun olacaktır. Düzenli bakım yapılan asansör arızalanmayacağı için kişiler daha uzun yıllar güvenle asansörlerini kullanabilecektir. Asansör bakımı yetkili firma tarafından yapılmalıdır. Sıradan bir tamirciye yaptırılması kanunen suçtur. Yetkili firmaya aylık asansör bakımı yaptırmayan yöneticiler 6 ay hapis ve para cezası ile yargılanır. Düzenli bakım yapılan asansörler yeşil etiketli asansörlerdir. Yeşil etiket uygulaması ile asansörü kullanırken ne kadar güvenli olduğunu anlayabilirsiniz. Mavi etiketli asansör hafif kusurlu, sarı etiketli asansör kusurlu, kırmızı etiketli asansör güvensiz asansördür. Yeşil etiketli asansör en güvenli asansördür. Asansörün doğru montaj ve düzenli bakım yapılan güvenilir bir asansör olduğunu böylece anlamış olursunuz. Asansör kullanıyorsanız en iyi firma hizmeti ile faydalanmalısınız.

BETA ASANSÖR © 2022

asansör tamiri
asansör tamir
asansör tamir bakımı
asansör bakımı
asansör tamiri fiyatları
asansör tamiri ücretleri
avrupa yakası asansör tamiri
anadolu yakası asansör tamiri
asansör tamir servisleri
asansör tamir bakım