Blog

asansör, asansor, elevator, lift, Beta Asansör

Asansörün Tarihçesi

Çok eski çağlardan orta çağa kadar yani 13. yüzyılın başlarına kadar kaldırma araçlarında insan ya da hayvan gücü kullanılmaktaydı. Eski Roma İmparotorluğu saraylarında katlar arasında inip çıkan dolapların bulunduğu bilgisi, tarihi belgeler aracılığıyla günümüze kadar gelmiştir.


asansör, asansor, elevator, lift, Beta Asansör

Asansör Periyodik Kontrol Yönetmeliği

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 04 Mayıs 2018 tarih ve 30411 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Asansör Periyodik Kontrol Yönetmeliği gereğince asansörlerin yılda en az bir kez periyodik kontrolü yaptırılmalıdır...


asansör, asansor, elevator, lift, Beta Asansör

Asansör Ücretleri Politikamız

Asansör Ücretleri, Asansör Ücreti, Asansör Bakın Ücreti, Asansör Servis Ücreti, Bina Asansör Ücreti, Asansör Fiyatları, Asansör Bakım Fiyatları, Asansör Servis Fiyatları


asansör, asansor, elevator, lift, Beta Asansör

Asansör Servisi Kaliteli Hizmet

Asansör Servisi, Asansör Servisleri, Avrupa Yakası Asansör Servisi, Anadolu Yakası Asansör Servisleri, Anadolu Yakası Asansör Servisi, Avrupa Yakası Asansör Servileri, En İyi Asansör Servisi, Asansör Servis Firmaları


asansör, asansor, elevator, lift, Beta Asansör

Asansör Tamir Bakım Servisi

Asansör tamiri, Asansör tamir, Asansör tamir bakımı, Asansör bakımı, Asansör tamiri fiyatları, Asansör tamiri ücretleri, Asansor tamir bakım, Avrupa yakası asansör tamiri, Anadolu yakası asansör tamiri, Asansör Tamir Servisleri


asansör, asansor, elevator, lift, Beta Asansör

Asansör Yaptırırken En İyi Marka ?

Asansör Markası, Asansör Markaları, En İyi Asansör Markası, En iyi Asansör Markaları, Asansör Markası Tavsiye, İstanbul Asansör Markaları


asansör, asansor, elevator, lift, Beta Asansör

Asansor Firması Seçerken ?

En iyi asansör firması, En iyi asansör firmaları, Anadolu yakası en iyi asansör firması, Avrupa yakası en iyi asansör firması, En iyi asansör firması istanbul


asansör, asansor, elevator, lift, Beta Asansör

Asansör Yönetmeliği

ASANSÖR YÖNETMELİĞİ


asansör, asansor, elevator, lift, Beta Asansör

Apartman Ve Site Yöneticilerinin Dikkatine

Apartman Ve Site Yöneticilerinin Dikkatine


asansör, asansor, elevator, lift, Beta Asansör

Asansörünüzün Yeşil Etiketi Var mı ?

Asansör denetimleri tüm Türkiye'de devam ediyor. Yönetmelikle belirlenen güvenlik ve teknik kriterlere uymayan asansörler, kırmızı etiketle işaretlenerek mühürleniyor.


asansör, asansor, elevator, lift, Beta Asansör

Asansör Bakımı Nasıl Yapılır ?

Her asansör işletmeye alınmadan evvel sürekli kontrol altında tutulabilmesi için muhakkak bakım ve onarım sorumluluğu taşıyacak bir asansör firması ile yazılı anlaşmaya bağlanacaktır. Bu firma genelde asansörü tesis eden firma olabileceği gibi bakımcı firma da olabilir. Ancak garanti süresi içinde bakımcı firma muhakkak asansörü yapan firma olmalıdır.


asansör, asansor, elevator, lift, Beta Asansör

Denetimler Yalova’da Başlıyor

Denetimler Yalova’da Başlıyor


Asansör

Asansör Bakımında Mutlaka Profesyonel Destek Alın

Günümüzde asansörler hayatı kolaylaştıran etkenlerin başında gelir. Yüksek katlı binalarda gideceğimiz kata çıkmayı ve inmeyi kolaylaştıran asansörler güvenilir yapıları ile de ön planda yer alır. Ancak kullanılan asansörlerin güvenli ve konforlu olarak kullanılmasını sağlamak için düzenli olarak kontrol edilmelidir. Bakımları zamanında yapılan bir asansörden tam fayda sağlayabilirsiniz. Ancak bakımı yapılmayan asansörler zamanla yıpranacak ve olumsuz sonuçların ortaya çıkmasına neden olabilecektir. Bundan dolayı bu ayrıntılara dikkat etmek gerekmektedir. Bu tüm asansörler için geçerlidir. Özellikle toplu yaşam alanı içerisinde kullanılan asansörlerin düzenli bakımının yapılması zorunludur. Bundan dolayı bulunduğunuz noktalarda veya yaşam alanınızda asansör var ise bakımlarının yapılmış olmasına dikkat edilmelidir. Tüm asansörlerin yasal olarak belirlenmiş asansör yönetmeliğine uygun olarak üretilmiş olması ve yine yönetmelikte belirlenmiş kriterler çerçevesinde  düzenli bakım ve kontrollerinin yapılıyor olması gerekir. Bu sayede daha sağlıklı sonuçlar elde edilecektir.

Kurumsal Hizmet Veren Asansör Firması Tercihi

Yaşam alanı içerisinde bulunan asansörlerin bakımı ve kontrolü konusunda mutlaka kurumsal hizmet veren firmaları tercih etmelisiniz. Bu firmalar asansörünüz için gerekli olan tüm bakımı profesyonel olarak yapar. Asansör bakımı uzmanlık gerektiren bir konudur. Bundan dolayı hiçbir asansör arızasına, yetkili kişiler haricinde müdahale edilmemelidir. Çünkü arıza veren asansöre müdahale ettiğinizde istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Bundan dolayı bu ayrıntıya dikkat etmeniz gerekir. Asansör firması tavsiye konusunda firmanın kurumsal ilkelere uygun bir şekilde hizmet verilip verilmediğine bakılır. Ayrıca alanında uzman olması ve sektör içerisindeki yerine de bakılmalıdır. Bu şartlar sağlanıyor ise firma seçilmeli ve asansörlerin bakımı düzenli olarak yapılmalıdır.

Asansör Bakımı Nasıl Yapılır

Asansörlerin çalışma koşulları göz önüne alındığında düzenli bakımlarının mutlaka yapılması gerekir. Anadolu yakası asansör firmaları kurumsal hizmet seçenekleri ile size yardımcı olmaktadır. Asansör bakımı yasal zorunluluk kapsamı içerisinde yer alır. İnsanların can güvenliği açısında bakımlarının zamanında yapılması gerekir. Yoksa kötü sonuçlar ortaya çıkabilir. Bakımı yapılan asansörün arıza oranı düşer. Bu sayede daha sağlıklı bir kullanım neticesi ortaya çıkar. Ayrıca düzenli bakım sayesinde asansörün kullanım ömründe de artış olur.

Asansör makine dairelerine yetkili kişiler haricinde girilmemesi gerekir. Uzman kişilerin yapabileceği bu iş yetkisiz kişilerce yapılmamalıdır.

 

Asansör Firması

Asansör Firması

Asansör firması ile asansör bakımları oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Bakımlar oldukça önemlidir. Ayda bir, altı ayda bir veya zaman zaman yapılan bakımlar, asansör arızalarını önlemek oluşacak arızaların nedenlerini ölçmek için hayati bir önem taşımaktadır. Bakımlar sıklıkla yapılmalı böylelikle arızalı oluşacak noktalarda önceden önlem alınmalıdır.

 Asansör firması ile bu bakımlar yerinde zamanında ve oldukça garantili olarak uygulanmaktadır. Bu aşamada öncelikle bakımlar yapılmakta daha sonra kontroller yapılarak işlemler sonlandırılmaktadır.

Özellikle kullanım alanlarına, yük veya insan taşımacılığına göre ayrılan asansörlerde bakım zamanları da birbirinden farklı olarak özel bir titizlikle yapılmaktadır. Özellikle altı ayda bir veya üç ayda bir bakımların yapılması gerekmektedir. Asansör firmaları bu aşamada özel randevu ve servis özelliği ile çalışmalar yapmaktadır.