Asansör Ücretleri Politikamız

Asansörlerin kapsamlarına göre kontrol edilmesi, kontrol esnasında nelere dikkat edileceği firmamız tarafından Elektrikli Asansör Kontrol Formu ve Hidrolik Asansör Kontrol Formuna göre yapılmaktadır. Kontrol formunda çok acil olarak belirtilen eksiklikler asansörün kırmızı etiket almasına, daha az acil ile belirtilenler asansörün sarı etiket almasına neden olmaktadır Asansör ücretleri Firmamız asansörlerin bakını uzman personelimiz ile birlikte hiçbir detayı atlamadan büyük bir titizlikle yerine getirmektedir. Buna göre, kontrol formlarında asansörlerin öncelikle tipleri belirlenerek, sonrasında ise hangi kapsama göre bakılacağı seçilerek, iş sağlığı ve güvenliği kapsamında kişisel koruyucu ve donanımlar giyilerek asansör kontrolüne hazır bulunulur.Asansörlerin Bakım Ayrıntıları

Asansör sistemleri, çeşitleri ve çalışması nasıl olmalıdır? Tüm bunlar oluşturulurken güvenlik sisteminin kurulması, yönetmeliğe uygun olup olmadığının belirli kriterlere göre belirtilmesi gerekir. Hem canlılar hem de yük taşımacılığında kullanılan asansör öncelikle güvenli olmalı ve düzenli bakımlarla bu güveni koruma altına alabilmelidir. Asansör firmaları Dünya’da kullanılan farklı amaçlar için üretilmiş birçok asansör çeşidi bulunmaktadır. İnsan yaşamını kolaylaştırıp ve zamanla geliştirilerek teknolojiyle farklı boyutlar kazanmıştır.

Asansörlerin Bakımı Zorunlu Mu?

Asansörlerin periyodik kontrolleri 05.11.2011 tarih 28106 sayılı Resmi Gazete de yayımlanan asansör bakım ve işletme yönetmeliği gereği yılda en az bir kere A tipi muayene kuruluşları tarafından kontrol edilmelidir.

Asansör kontrolüne başlamadan önce her bir asansör durak kapısına yolculara kontrol yapıldığını belirtmek amacıyla “Asansörünüz can ve mal güvenliği açısından kontrol edilmektedir, bir süre kullanım dışıdır.” uyarı levhaları asılarak asansörün kullanılmaması için bilgilendirme yapılır.

Asansör Ücretleri, Asansör Ücreti, Asansör Bakın Ücreti, Asansör Servis Ücreti, Bina Asansör Ücreti, Asansör Fiyatları, Asansör Bakım Fiyatları, Asansör Servis Fiyatları

Asansör

Asansör Bakımında Mutlaka Profesyonel Destek Alın

Günümüzde asansörler hayatı kolaylaştıran etkenlerin başında gelir. Yüksek katlı binalarda gideceğimiz kata çıkmayı ve inmeyi kolaylaştıran asansörler güvenilir yapıları ile de ön planda yer alır. Ancak kullanılan asansörlerin güvenli ve konforlu olarak kullanılmasını sağlamak için düzenli olarak kontrol edilmelidir. Bakımları zamanında yapılan bir asansörden tam fayda sağlayabilirsiniz. Ancak bakımı yapılmayan asansörler zamanla yıpranacak ve olumsuz sonuçların ortaya çıkmasına neden olabilecektir. Bundan dolayı bu ayrıntılara dikkat etmek gerekmektedir. Bu tüm asansörler için geçerlidir. Özellikle toplu yaşam alanı içerisinde kullanılan asansörlerin düzenli bakımının yapılması zorunludur. Bundan dolayı bulunduğunuz noktalarda veya yaşam alanınızda asansör var ise bakımlarının yapılmış olmasına dikkat edilmelidir. Tüm asansörlerin yasal olarak belirlenmiş asansör yönetmeliğine uygun olarak üretilmiş olması ve yine yönetmelikte belirlenmiş kriterler çerçevesinde  düzenli bakım ve kontrollerinin yapılıyor olması gerekir. Bu sayede daha sağlıklı sonuçlar elde edilecektir.

Kurumsal Hizmet Veren Asansör Firması Tercihi

Yaşam alanı içerisinde bulunan asansörlerin bakımı ve kontrolü konusunda mutlaka kurumsal hizmet veren firmaları tercih etmelisiniz. Bu firmalar asansörünüz için gerekli olan tüm bakımı profesyonel olarak yapar. Asansör bakımı uzmanlık gerektiren bir konudur. Bundan dolayı hiçbir asansör arızasına, yetkili kişiler haricinde müdahale edilmemelidir. Çünkü arıza veren asansöre müdahale ettiğinizde istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Bundan dolayı bu ayrıntıya dikkat etmeniz gerekir. Asansör firması tavsiye konusunda firmanın kurumsal ilkelere uygun bir şekilde hizmet verilip verilmediğine bakılır. Ayrıca alanında uzman olması ve sektör içerisindeki yerine de bakılmalıdır. Bu şartlar sağlanıyor ise firma seçilmeli ve asansörlerin bakımı düzenli olarak yapılmalıdır.

Asansör Bakımı Nasıl Yapılır

Asansörlerin çalışma koşulları göz önüne alındığında düzenli bakımlarının mutlaka yapılması gerekir. Anadolu yakası asansör firmaları kurumsal hizmet seçenekleri ile size yardımcı olmaktadır. Asansör bakımı yasal zorunluluk kapsamı içerisinde yer alır. İnsanların can güvenliği açısında bakımlarının zamanında yapılması gerekir. Yoksa kötü sonuçlar ortaya çıkabilir. Bakımı yapılan asansörün arıza oranı düşer. Bu sayede daha sağlıklı bir kullanım neticesi ortaya çıkar. Ayrıca düzenli bakım sayesinde asansörün kullanım ömründe de artış olur.

Asansör makine dairelerine yetkili kişiler haricinde girilmemesi gerekir. Uzman kişilerin yapabileceği bu iş yetkisiz kişilerce yapılmamalıdır.

 

Asansör Firması

Asansör Firması

Asansör firması ile asansör bakımları oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Bakımlar oldukça önemlidir. Ayda bir, altı ayda bir veya zaman zaman yapılan bakımlar, asansör arızalarını önlemek oluşacak arızaların nedenlerini ölçmek için hayati bir önem taşımaktadır. Bakımlar sıklıkla yapılmalı böylelikle arızalı oluşacak noktalarda önceden önlem alınmalıdır.

 Asansör firması ile bu bakımlar yerinde zamanında ve oldukça garantili olarak uygulanmaktadır. Bu aşamada öncelikle bakımlar yapılmakta daha sonra kontroller yapılarak işlemler sonlandırılmaktadır.

Özellikle kullanım alanlarına, yük veya insan taşımacılığına göre ayrılan asansörlerde bakım zamanları da birbirinden farklı olarak özel bir titizlikle yapılmaktadır. Özellikle altı ayda bir veya üç ayda bir bakımların yapılması gerekmektedir. Asansör firmaları bu aşamada özel randevu ve servis özelliği ile çalışmalar yapmaktadır.