Asansör Tamir Bakım ServisiAsansor Tamir Bakımı

Asansör, yüksek apartmanların yapılması ile ortaya çıkan bir ihtiyaç olarak icat edilmiş ve insanların kullanımına sunulmuştur. İnsan hayatını kolaylaştıran pek çok buluş gibi asansörde doğru kullanıldığında insana birçok fayda sağlar. Asansörün yetkili bir firma tarafından en güvenilir şekilde yerleştirilmesi önemlidir. Zira yapılan en küçük bir hata insan hayatını tehlikeye atabilir. Asansör kazaları yaşanmaması için asansörün doğru montajı kadar bakım ve onarımı da çok mühimdir. Asansör düzenli bakım yapılması gereken bir makinedir. Asansör yönetmeliğinin de belirttiği şekilde asansör bakımının her ay düzenli olarak yapılması gerekir. Kanuni olarak da zorunlu olan aylık bakımların yetkili asansör firmaları tarafından yapılması şarttır.

 

Asansör Montajında Dikkat Edilecek Hususlar

Öncelikle asansör montajı yetkili bir firma tarafından yapılması gerekir. İşinde uzman mühendisler ve teknik elemanlar tarafından yapılacak asansör montajı kullanacak insanlar için hayati öneme sahiptir. Asansör kurulumunda takip edilecek aşamalar şunlardır:

Asansörün kurulacağı binaya ve kişilerin isteğine uygun bir proje hazırlanır. Uzman mühendisler tarafından hazırlanan projeye uygun hazırlıklar yapılır.

Seçilen asansör projeye uygun olarak uzman teknik elemanlar tarafından binaya yerleştirilir.

Asansörün tüm ekipmanlarının düzgün şekilde çalışıp çalışmadığı kontrol edilir. Defalarca denenerek düzgün çalışması sağlanır.

Kontrol ekibi tarafından son kontrolleri yapılıp teslim edilir.

Asansörün kurulumu bittikten sonra firma asansörün tüm arıza, bakım ve onarım işlerinden sorumludur. Asansörün montajı kadar bakımı da çok önemlidir. Aylık bakımı düzenli yapılan asansörün kullanım ömrü uzun olacaktır. Düzenli bakım yapılan asansör arızalanmayacağı için kişiler daha uzun yıllar güvenle asansörlerini kullanabilecektir. Asansör bakımı yetkili firma tarafından yapılmalıdır. Sıradan bir tamirciye yaptırılması kanunen suçtur. Yetkili firmaya aylık asansör bakımı yaptırmayan yöneticiler 6 ay hapis ve para cezası ile yargılanır. Düzenli bakım yapılan asansörler yeşil etiketli asansörlerdir. Yeşil etiket uygulaması ile asansörü kullanırken ne kadar güvenli olduğunu anlayabilirsiniz. Mavi etiketli asansör hafif kusurlu, sarı etiketli asansör kusurlu, kırmızı etiketli asansör güvensiz asansördür. Yeşil etiketli asansör en güvenli asansördür. Asansörün doğru montaj ve düzenli bakım yapılan güvenilir bir asansör olduğunu böylece anlamış olursunuz. Asansör kullanıyorsanız en iyi firma hizmeti ile faydalanmalısınız.

 

 

 

 

 

 

 

Asansör tamiri, Asansör tamir, Asansör tamir bakımı, Asansör bakımı, Asansör tamiri fiyatları, Asansör tamiri ücretleri, Asansor tamir bakım, Avrupa yakası asansör tamiri, Anadolu yakası asansör tamiri, Asansör Tamir Servisleri   

Asansör

Asansör Bakımında Mutlaka Profesyonel Destek Alın

Günümüzde asansörler hayatı kolaylaştıran etkenlerin başında gelir. Yüksek katlı binalarda gideceğimiz kata çıkmayı ve inmeyi kolaylaştıran asansörler güvenilir yapıları ile de ön planda yer alır. Ancak kullanılan asansörlerin güvenli ve konforlu olarak kullanılmasını sağlamak için düzenli olarak kontrol edilmelidir. Bakımları zamanında yapılan bir asansörden tam fayda sağlayabilirsiniz. Ancak bakımı yapılmayan asansörler zamanla yıpranacak ve olumsuz sonuçların ortaya çıkmasına neden olabilecektir. Bundan dolayı bu ayrıntılara dikkat etmek gerekmektedir. Bu tüm asansörler için geçerlidir. Özellikle toplu yaşam alanı içerisinde kullanılan asansörlerin düzenli bakımının yapılması zorunludur. Bundan dolayı bulunduğunuz noktalarda veya yaşam alanınızda asansör var ise bakımlarının yapılmış olmasına dikkat edilmelidir. Tüm asansörlerin yasal olarak belirlenmiş asansör yönetmeliğine uygun olarak üretilmiş olması ve yine yönetmelikte belirlenmiş kriterler çerçevesinde  düzenli bakım ve kontrollerinin yapılıyor olması gerekir. Bu sayede daha sağlıklı sonuçlar elde edilecektir.

Kurumsal Hizmet Veren Asansör Firması Tercihi

Yaşam alanı içerisinde bulunan asansörlerin bakımı ve kontrolü konusunda mutlaka kurumsal hizmet veren firmaları tercih etmelisiniz. Bu firmalar asansörünüz için gerekli olan tüm bakımı profesyonel olarak yapar. Asansör bakımı uzmanlık gerektiren bir konudur. Bundan dolayı hiçbir asansör arızasına, yetkili kişiler haricinde müdahale edilmemelidir. Çünkü arıza veren asansöre müdahale ettiğinizde istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Bundan dolayı bu ayrıntıya dikkat etmeniz gerekir. Asansör firması tavsiye konusunda firmanın kurumsal ilkelere uygun bir şekilde hizmet verilip verilmediğine bakılır. Ayrıca alanında uzman olması ve sektör içerisindeki yerine de bakılmalıdır. Bu şartlar sağlanıyor ise firma seçilmeli ve asansörlerin bakımı düzenli olarak yapılmalıdır.

Asansör Bakımı Nasıl Yapılır

Asansörlerin çalışma koşulları göz önüne alındığında düzenli bakımlarının mutlaka yapılması gerekir. Anadolu yakası asansör firmaları kurumsal hizmet seçenekleri ile size yardımcı olmaktadır. Asansör bakımı yasal zorunluluk kapsamı içerisinde yer alır. İnsanların can güvenliği açısında bakımlarının zamanında yapılması gerekir. Yoksa kötü sonuçlar ortaya çıkabilir. Bakımı yapılan asansörün arıza oranı düşer. Bu sayede daha sağlıklı bir kullanım neticesi ortaya çıkar. Ayrıca düzenli bakım sayesinde asansörün kullanım ömründe de artış olur.

Asansör makine dairelerine yetkili kişiler haricinde girilmemesi gerekir. Uzman kişilerin yapabileceği bu iş yetkisiz kişilerce yapılmamalıdır.

 

Asansör Firması

Asansör Firması

Asansör firması ile asansör bakımları oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Bakımlar oldukça önemlidir. Ayda bir, altı ayda bir veya zaman zaman yapılan bakımlar, asansör arızalarını önlemek oluşacak arızaların nedenlerini ölçmek için hayati bir önem taşımaktadır. Bakımlar sıklıkla yapılmalı böylelikle arızalı oluşacak noktalarda önceden önlem alınmalıdır.

 Asansör firması ile bu bakımlar yerinde zamanında ve oldukça garantili olarak uygulanmaktadır. Bu aşamada öncelikle bakımlar yapılmakta daha sonra kontroller yapılarak işlemler sonlandırılmaktadır.

Özellikle kullanım alanlarına, yük veya insan taşımacılığına göre ayrılan asansörlerde bakım zamanları da birbirinden farklı olarak özel bir titizlikle yapılmaktadır. Özellikle altı ayda bir veya üç ayda bir bakımların yapılması gerekmektedir. Asansör firmaları bu aşamada özel randevu ve servis özelliği ile çalışmalar yapmaktadır.