Asansör Servisi Kaliteli Hizmet

Asansör sistemlerinin bakım işlemi, bina sorumlularıyla bakım sözleşmesi yapan firmalar tarafınca gerçekleştirilmektedir. Peki, asansör servisleri hizmetini sunan betaasansor.com bu hizmeti nasıl gerçekleştirmektedir? Asansör bakım işlemleri aslında periyodik olacak şekilde her ay yapılmalıdır. Garanti süresince bina sorumlularıyla firma arasında mutlaka servis hizmetleri ve aylık bakım sözleşmeleri yapılmalıdır. Sizler de bu tür detayları göz önünde bulundurarak hizmet talebinde bulunabilirsiniz. Asansör Bakım İşlemleri

Asansörlerin hizmete alınması itibariyle kullanım ömrü süresince hem kendi yapısının hem de bileşen parçalarının, güvenlik gerekliliklerinin ve fonksiyonlarının dizayn edildiği ya da yürürlükte olan mevzuata uygun bir şekilde revize edildiği şekilde sürekliliğini sağlamaya ilişkin, asansörlerin monte edilme işlemini yapan ya da yetkili servis tarafınca sürdürülen işlemlerden biri de bakım işlemleridir. Asansör servisi hizmeti alırken aynı zamanda bu sistemlerin bakım işlemlerini de talep edebilirsiniz. İdeal bir bakım işleminin nasıl olması gerektiğini de araştırmanız mümkündür.

 

 Modern Yapıların Vazgeçilmezi; Asansör Sistemleri

Söz konusu olan asansörler, monte işlemini yapanlar tarafınca piyasaya sunulan bütün sistemler genel itibariyle minimum 3 sene garanti ayrıcalığına sahiptir. Asansör servisleri hizmetleri hakkında bilgi edinirken bu detaylara da özen göstermeniz gerekecektir. Zira bu sayede daha bilinçli bir müşteri olabilir ve zaman kaybı yaşamazsınız. Asansör servisi hizmeti kapsamında bakım, onarım ya da tamir gibi pek çok işlemin yapılması da mümkündür. Sizler de ihtiyaç duyduğunuz duruma göre bu işlemlerden birini talep edebilirsiniz.

Asansör Servisi, Asansör Servisleri, Avrupa Yakası Asansör Servisi, Anadolu Yakası Asansör Servisleri, Anadolu Yakası Asansör Servisi, Avrupa Yakası Asansör Servileri, En İyi Asansör Servisi, Asansör Servis Firmaları

Asansör

Asansör Bakımında Mutlaka Profesyonel Destek Alın

Günümüzde asansörler hayatı kolaylaştıran etkenlerin başında gelir. Yüksek katlı binalarda gideceğimiz kata çıkmayı ve inmeyi kolaylaştıran asansörler güvenilir yapıları ile de ön planda yer alır. Ancak kullanılan asansörlerin güvenli ve konforlu olarak kullanılmasını sağlamak için düzenli olarak kontrol edilmelidir. Bakımları zamanında yapılan bir asansörden tam fayda sağlayabilirsiniz. Ancak bakımı yapılmayan asansörler zamanla yıpranacak ve olumsuz sonuçların ortaya çıkmasına neden olabilecektir. Bundan dolayı bu ayrıntılara dikkat etmek gerekmektedir. Bu tüm asansörler için geçerlidir. Özellikle toplu yaşam alanı içerisinde kullanılan asansörlerin düzenli bakımının yapılması zorunludur. Bundan dolayı bulunduğunuz noktalarda veya yaşam alanınızda asansör var ise bakımlarının yapılmış olmasına dikkat edilmelidir. Tüm asansörlerin yasal olarak belirlenmiş asansör yönetmeliğine uygun olarak üretilmiş olması ve yine yönetmelikte belirlenmiş kriterler çerçevesinde  düzenli bakım ve kontrollerinin yapılıyor olması gerekir. Bu sayede daha sağlıklı sonuçlar elde edilecektir.

Kurumsal Hizmet Veren Asansör Firması Tercihi

Yaşam alanı içerisinde bulunan asansörlerin bakımı ve kontrolü konusunda mutlaka kurumsal hizmet veren firmaları tercih etmelisiniz. Bu firmalar asansörünüz için gerekli olan tüm bakımı profesyonel olarak yapar. Asansör bakımı uzmanlık gerektiren bir konudur. Bundan dolayı hiçbir asansör arızasına, yetkili kişiler haricinde müdahale edilmemelidir. Çünkü arıza veren asansöre müdahale ettiğinizde istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Bundan dolayı bu ayrıntıya dikkat etmeniz gerekir. Asansör firması tavsiye konusunda firmanın kurumsal ilkelere uygun bir şekilde hizmet verilip verilmediğine bakılır. Ayrıca alanında uzman olması ve sektör içerisindeki yerine de bakılmalıdır. Bu şartlar sağlanıyor ise firma seçilmeli ve asansörlerin bakımı düzenli olarak yapılmalıdır.

Asansör Bakımı Nasıl Yapılır

Asansörlerin çalışma koşulları göz önüne alındığında düzenli bakımlarının mutlaka yapılması gerekir. Anadolu yakası asansör firmaları kurumsal hizmet seçenekleri ile size yardımcı olmaktadır. Asansör bakımı yasal zorunluluk kapsamı içerisinde yer alır. İnsanların can güvenliği açısında bakımlarının zamanında yapılması gerekir. Yoksa kötü sonuçlar ortaya çıkabilir. Bakımı yapılan asansörün arıza oranı düşer. Bu sayede daha sağlıklı bir kullanım neticesi ortaya çıkar. Ayrıca düzenli bakım sayesinde asansörün kullanım ömründe de artış olur.

Asansör makine dairelerine yetkili kişiler haricinde girilmemesi gerekir. Uzman kişilerin yapabileceği bu iş yetkisiz kişilerce yapılmamalıdır.

 

Asansör Firması

Asansör Firması

Asansör firması ile asansör bakımları oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Bakımlar oldukça önemlidir. Ayda bir, altı ayda bir veya zaman zaman yapılan bakımlar, asansör arızalarını önlemek oluşacak arızaların nedenlerini ölçmek için hayati bir önem taşımaktadır. Bakımlar sıklıkla yapılmalı böylelikle arızalı oluşacak noktalarda önceden önlem alınmalıdır.

 Asansör firması ile bu bakımlar yerinde zamanında ve oldukça garantili olarak uygulanmaktadır. Bu aşamada öncelikle bakımlar yapılmakta daha sonra kontroller yapılarak işlemler sonlandırılmaktadır.

Özellikle kullanım alanlarına, yük veya insan taşımacılığına göre ayrılan asansörlerde bakım zamanları da birbirinden farklı olarak özel bir titizlikle yapılmaktadır. Özellikle altı ayda bir veya üç ayda bir bakımların yapılması gerekmektedir. Asansör firmaları bu aşamada özel randevu ve servis özelliği ile çalışmalar yapmaktadır.