Asansör Periyodik Bakım

Bir asansör ne kadar iyi olursa olsun, düzenli olarak bakım yapılmadığı sürece güvenli, verimli ve sürekli bir işleyişe sahip olamaz. Asansör bakımı; çalışan mekanik, elektrik ve elektronik aksamların sağlıklı çalışmasını sağlamasının yanı sıra konusunda yetkin ve gerekli yasal yetki belgelerine sahip firmalar tarafından yapılması gereken yasal bir zorunluluktur. Asansörlerin düzenli bakımlarının yapılmasının faydaları kısaca şöyle özetlenebilir;

  • Asansörlerin devamlı ve güvenli bir şekilde çalışması sağlanmış olur.

  • Arıza yapma oranını düşürür.

  • Tabii kullanımdan dolayı arızalanabilecek malzemelerin önceden tespit edilmesini sağlayarak kaza oluşma durumunun önlenmesi sağlanmış olur.

  • Asansör makinesi, kumanda panosu v.b. pahalı asansör komponentlerinin düzenli kontrolü sayesinde bu malzemelerin kullanım ömrü uzar ve oluşabilecek yüksek maliyetli arızaların önlenmesi sağlanmış olur.

  • Kullanma ömrünün uzamasını sağlar.

  • Daha konforlu ve verimli çalışma sağlanmış olur.

İlgili bina yöneticisi, asansörle ilgili tüm yasal sorumluluğu, bakım yapan asansör firmasına vermiş olur. ​

BETA ASANSÖR © 2017
 Asansör Üretiminin Hayatımızdaki Yeri

Günümüzde inşaat sektörü çok fazla gelişerek modern şehirleşme için yeni projeler üretilmiştir. Bundan dolayı tek katlı binalardan, yüksek katlı binalar daha çok inşa edilmektedir. Bu sebeple teknolojiden yararlanılarak yüksek binaların içinde asansörlerin olması şart olmuştur. Çünkü asansörler insanların katlar arasında rahat ve hızlı geçiş yapmalarını sağlamaktadır. Tek başlarına yaşça büyüklerin, engellilerin ve yükü ağır olanların merdiven kullanmaları oldukça zor ve yorucudur. Bu yüzden yeni yapılan binalar için bu konuda en iyi üretimi yapan firma ile anlaşma yapmalısınız. İnsanların hayatını kolaylaştıran asansörler bina içlerinde  önemli bir yere sahiptir. Firma profesyonel olarak asansör üretimi yapmaktadır. Sizlerin isteklerinizi ve memnuniyetinizi göz önünde bulundurarak, kalite oranı yüksek imalat yapmaya özen göstermektedir.

Güvenliğiniz İçin Asansör Bakımının Önemi

Yaşam alanlarınızda çok fazla kullanım ihtiyacı duyduğunuz asansörler bir süre sonra çeşitli arızalar gösterebilir. Kaliteli bir asansörde olsa güvenliğiniz için asansör bakımı önemi oldukça büyüktür. Elektrikli sistem ve raylı bant üzerine yapılandırılan asansörlerin arıza yapmaması ve kazalara neden olmaması için her ay düzenli bakım ve onarım yapılması gerekmektedir. Bu konuda faaliyet gösteren Beta Asansör firmasının hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca asansör bakımı zorunlu bir işlemdir. Asansör bakımının faydaları;

Uzun süre arıza yapmadan kullanılabilir.
Asansör içinde saatlerce mahsur kalınması önlenir.
Kullanım yoğunluğu ile bozulmaya başlayan ya da sürekli iniş çıkış halinde yıpranan, gevşeyen parçalar önceden tespit edilerek, arızalanması engellenir.
Can güvenliğini sağlar ve tehlikeli durumlar yaşanmasını önler.
İnsanların yoğunluk gösterdiği alışveriş​ merkezleri, hastaneler ve iş yerlerinde de sürekli kullanılan asansörler de arızalar yaşanmadan önce asansör servisi arayıp kontrollerini yaptırmalısınız. Bu yüzden işi bilirkişilerce sık sık asansör bakımı, onarımı yapılmalıdır. Ayrıca kullanımlarından dolayı çalışmayacak ve fazla yıpranmış asansörlerin yenilenmesi ile oluşabilecek kazaların meydana gelmesini önlemiş olursunuz. Beta Asansör firması sizlere tüm bu hizmetleri vermektedir. Firma ile iletişime geçerek, asansör imalatı, onarımı, bakımı ve servisiyle en kaliteli hizmeti alabilirsiniz. Asansörler elektrik sistemi ile çalışır, güvenliğiniz için düzenli olarak kontrollerinin yapılması gerekmektedir. 

 

Asansör Bakımı, Asansör Bakım ve Onarım, Asansör Bakımı Yapan Firmalar, İstanbul Asansör Bakımı, Asansör Onarımı

Asansör

Asansör Bakımında Mutlaka Profesyonel Destek Alın

Günümüzde asansörler hayatı kolaylaştıran etkenlerin başında gelir. Yüksek katlı binalarda gideceğimiz kata çıkmayı ve inmeyi kolaylaştıran asansörler güvenilir yapıları ile de ön planda yer alır. Ancak kullanılan asansörlerin güvenli ve konforlu olarak kullanılmasını sağlamak için düzenli olarak kontrol edilmelidir. Bakımları zamanında yapılan bir asansörden tam fayda sağlayabilirsiniz. Ancak bakımı yapılmayan asansörler zamanla yıpranacak ve olumsuz sonuçların ortaya çıkmasına neden olabilecektir. Bundan dolayı bu ayrıntılara dikkat etmek gerekmektedir. Bu tüm asansörler için geçerlidir. Özellikle toplu yaşam alanı içerisinde kullanılan asansörlerin düzenli bakımının yapılması zorunludur. Bundan dolayı bulunduğunuz noktalarda veya yaşam alanınızda asansör var ise bakımlarının yapılmış olmasına dikkat edilmelidir. Tüm asansörlerin yasal olarak belirlenmiş asansör yönetmeliğine uygun olarak üretilmiş olması ve yine yönetmelikte belirlenmiş kriterler çerçevesinde  düzenli bakım ve kontrollerinin yapılıyor olması gerekir. Bu sayede daha sağlıklı sonuçlar elde edilecektir.

Kurumsal Hizmet Veren Asansör Firması Tercihi

Yaşam alanı içerisinde bulunan asansörlerin bakımı ve kontrolü konusunda mutlaka kurumsal hizmet veren firmaları tercih etmelisiniz. Bu firmalar asansörünüz için gerekli olan tüm bakımı profesyonel olarak yapar. Asansör bakımı uzmanlık gerektiren bir konudur. Bundan dolayı hiçbir asansör arızasına, yetkili kişiler haricinde müdahale edilmemelidir. Çünkü arıza veren asansöre müdahale ettiğinizde istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Bundan dolayı bu ayrıntıya dikkat etmeniz gerekir. Asansör firması tavsiye konusunda firmanın kurumsal ilkelere uygun bir şekilde hizmet verilip verilmediğine bakılır. Ayrıca alanında uzman olması ve sektör içerisindeki yerine de bakılmalıdır. Bu şartlar sağlanıyor ise firma seçilmeli ve asansörlerin bakımı düzenli olarak yapılmalıdır.

Asansör Bakımı Nasıl Yapılır

Asansörlerin çalışma koşulları göz önüne alındığında düzenli bakımlarının mutlaka yapılması gerekir. Anadolu yakası asansör firmaları kurumsal hizmet seçenekleri ile size yardımcı olmaktadır. Asansör bakımı yasal zorunluluk kapsamı içerisinde yer alır. İnsanların can güvenliği açısında bakımlarının zamanında yapılması gerekir. Yoksa kötü sonuçlar ortaya çıkabilir. Bakımı yapılan asansörün arıza oranı düşer. Bu sayede daha sağlıklı bir kullanım neticesi ortaya çıkar. Ayrıca düzenli bakım sayesinde asansörün kullanım ömründe de artış olur.

Asansör makine dairelerine yetkili kişiler haricinde girilmemesi gerekir. Uzman kişilerin yapabileceği bu iş yetkisiz kişilerce yapılmamalıdır.

 

Asansör Firması

Asansör Firması

Asansör firması ile asansör bakımları oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Bakımlar oldukça önemlidir. Ayda bir, altı ayda bir veya zaman zaman yapılan bakımlar, asansör arızalarını önlemek oluşacak arızaların nedenlerini ölçmek için hayati bir önem taşımaktadır. Bakımlar sıklıkla yapılmalı böylelikle arızalı oluşacak noktalarda önceden önlem alınmalıdır.

 Asansör firması ile bu bakımlar yerinde zamanında ve oldukça garantili olarak uygulanmaktadır. Bu aşamada öncelikle bakımlar yapılmakta daha sonra kontroller yapılarak işlemler sonlandırılmaktadır.

Özellikle kullanım alanlarına, yük veya insan taşımacılığına göre ayrılan asansörlerde bakım zamanları da birbirinden farklı olarak özel bir titizlikle yapılmaktadır. Özellikle altı ayda bir veya üç ayda bir bakımların yapılması gerekmektedir. Asansör firmaları bu aşamada özel randevu ve servis özelliği ile çalışmalar yapmaktadır.